Składki i ubezpieczenia ZUS 2014

Składki na ubezpieczenie społeczne 2014 – informacje

sty 27, 14 Składki na ubezpieczenie społeczne 2014 – informacje

Każdy człowiek, który podejmuje pracę, robi to nie tylko dla własnej niezależności i swobody finansowej. Oczywiście, zarabianie pieniędzy i możliwość wydawania ich w sposób, jaki nam najbardziej przypadnie do gustu, jest jednym z najważniejszych powodów, dla których ją podejmujemy. Jako dzieci, nastolatkowie, czy później studenci wciąż jesteśmy ubezpieczani przez naszych rodziców, którzy ciężko pracują na to, byśmy mogli mieć ubezpieczenie społeczne, kwalifikujące nas na przykład do korzystania z darmowej opieki zdrowotnej czy otrzymywania różnych świadczeń.

Gdy rozpoczynamy swoja pierwszą legalna prace, automatycznie stajemy się pełnoprawnymi obywatelami, którzy odcinają pępowinę i zaczynają sami pracować nie tylko na własny rachunek, ale także na godną przyszłość swoich dzieci. Warto brać pod uwagę to, że praca to nie tylko godziwe zarobki czy możliwość zaciągnięcia kredytu na samochód. To także możliwość korzystania z różnych świadczeń i warto wiedzieć, na czym stoimy, i za co tak naprawdę płaci nasz pracodawca odprowadzając składki na ubezpieczenia społeczne. Tak naprawdę nie widzimy wcale tej różnicy pomiędzy kwota brutto, wypisana na naszej umowie, a kwotą netto, jaka otrzymujemy co miesiąc do ręki. Nie oznacza to jednak, że te pieniądze nie istnieją, ponieważ istnieją, i co ważne – są za nie opłacane nasze składki na ubezpieczenia społeczne. Warto więc, by każdy pracujący obywatel dokładnie znał swoje prawa i obowiązki i wiedział, na co idą jego ciężko zarobione pieniądze, co za nie otrzymuje i co mu się należy.

Okazuje się bowiem, że bardzo wielu Polaków nie ma pojęcia jak wysokie będą składki na ubezpieczenie społeczne 2014, a co więcej – nie wie, ile płaci obecnie za to, by móc korzystać z darmowej opieki zdrowotnej, nie wie ile płaci za możliwość przebywania na zwolnieniu lekarskim, czy za to, by w przyszłości móc otrzymywać rentę inwalidzka, w razie nieszczęśliwego wypadku lub choroby. Należy pamiętać, że świadomy obywatel to obywatel, któremu dobrze się powodzi, bo nie da się oszukać nieuczciwemu pracodawcy, który oferuje zaniżone warunki umowy i usiłuje oszczędzić choćby na odprowadzaniu składek, w możliwie zagmatwane sposoby.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>